Haber

Türkiye Hentbol Federasyonu, EHF’nin “Master Plan 360” programına girdi

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF), hentbolu üye ülkelerde geliştirerek daha üst seviyelere taşımayı amaçlayan Avrupa Hentbol Federasyonu’nun (EHF) “Master Plan 360” programına resmen girdi.

THF’den yapılan açıklamaya göre, THF Lideri Uğur Kılıç ve EHF Lideri Michael Wiederer, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı öncesinde ‘Master Plan 360’ anlaşmasına imza attı.

EHF iş birliği ile Türkiye’de gerçekleştirilecek olan ve 8-11 yaş grubunu hedefleyen altyapı geliştirme programının maddi altyapısını ve teknik donatısını sağlayacak.

İlk etapta bir yıl sürecek olan bu işbirliği projesi, planlanan hedeflere ulaşılması durumunda üç yıla kadar uzatılabilecek. Altyapılarda belirtilen yaş gruplarında kulüpleşme oranının artırılması ve bu yaş grubuna genç ve nitelikli antrenörler yetiştirilmesi de işbirliği projesinin hedefleri arasında yer alıyor.

EHF’nin Temmuz 2020’de başlattığı “Master Plan 360” programı, Avrupa ülkelerinde hentbolun çok boyutlu olarak geliştirilmesini hedefliyor.

Üye ülkeler program çerçevesinde projelerini EHF’ye sunarlar ve kabul edilirlerse EHF’nin desteğiyle projelerini uygularlar.

Türkiye, bugüne kadar projeleri kabul edilen Gürcistan, Letonya, Malta, Hırvatistan ve İskoçya’nın ardından programa katılan altıncı ülke oldu.

kestel-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu