Yaşam

Oynayan Dokuz Oğuz Ali Osman kimdir? Dokuz Oğuz dizisindeki Ali Osman Bozkır (Hakan Boyav) kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

Dokuz Oğuz Cem Akyoldaş’ın yönettiği, Süleyman Çobanoğlu ve Gül Güzelkaya’nın senaryosunu yazdığı, ilk bölümü 28 Ocak 2023’te yayınlanan, Gold Cinema imzalı, aksiyon ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir. Dokuz Oğuz dizisinde Ali Osman kimdir, kimler oynamaktadır? Dokuz Oğuz Ali Osman Bozkır (Hakan Boyav) kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Detaylar sizlerle…

DOKUZ OĞUZ ALİ OSMAN BOZKIR KİMDİR?

Tuğgeneral Ali Osman Bozkır

HAKAN BOYAV

Manisalı, yardımcı öğretmen. İki oğlu var. Bu yıl biri tıp fakültesini kazanarak aileyi çok mutlu etti. Küçük oğlu ortaokula gidiyor. Ergenlik sorunları var.

Ali Osman kurnaz, ihtiyatlı, zeki bir generaldir. Genelde kurallara göre hareket eder ama yeri geldiğinde askerlerini korumak için her türlü riski alabilir. Tomris Albay ile birçok başarılı operasyon geçirdi. Büyük ölçüde sezgisine güvenir. Türk Dünyası Acil Müdahale Timini kurması için Tomris Albay’ı görevlendirdiğinde, her şeyin mükemmel olacağından çok emindir.

DOKUZ OĞUZ ALİ OSMAN karakterini kim oynuyor?

Dokuz Oğuz dizisinde Tuğgeneral Ali Osman Bozkır karakterini canlandırmıştır. Hakan Boyav“Canlandırıyor.

HAKAN BOYAV KİMDİR?

Hakan Boyav (d. 10 Ocak 1964, İzmir), Türk dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu.

Hakan Boyav, 10 Ocak 1964’te İzmir Ödemiş’te doğdu. 1984 yılında Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nden, 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında yerel bir gazetede çizer ve mizah yazarı olarak çalıştı.

1988 yılında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun kuruluş ekibinde yer aldı ve 1988-1993 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. 1993-2003 yılları arasında Antalya Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. 2003 yılından itibaren Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmaktadır.

Karikatür bölümüyle Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü (1988) ve karikatür dalında Yunus Nadi Karikatür Ödülü (1989) sahibidir.

gaziosmanpasaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu