Haber

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi: 65 yaş üstü vatandaşlar ücretsiz ulaşım hakkını kaybetmedi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin basın ve sosyal medyada 65 yaş üstü vatandaşların ulaşım bedelini ödeyeceği haberlerinin asılsız olduğu bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, bazı medya kuruluşları ve çeşitli sosyal medya mecralarında ortaya çıkan asılsız haberlerin 100 yaş üstü vatandaşların ücretsiz seyahat hakkı olduğu teziyle açıklama ihtiyacı doğduğu belirtildi. 65’inin süresi doldu ve şimdi bedelini ödeyecekler.

Açıklamada, belediyelerce yetkilendirilen gerçek kişi veya şirketlere şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her ulaşım aracına gelir vergisi ödendiği belirtildi.

“Gaziantep’te toplu taşıma araçlarıyla günlük taşınan 600 bin yolcunun yüzde 14’ünü 65 yaş üstü ve ücretsiz biniş hakkına sahip yolcular oluşturuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 65 yaş üstü yolcuların biniş başına kişi başı 5 TL ve ücretsiz” dedi. (Mavi Özel Halk Otobüsleri ve Özel Sarı Halk Otobüsleri) Binme ve ücretsiz binme hakkı bulunan yolcuların kabul edilmemesi veya para talep edilmesi halinde, plaka ile şikayette bulunulması halinde derhal cezai işlem uygulanacaktır. ALO 153’te.

felahiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu