Haber

Cumhuriyetimizin 100. Yılı SBTÜ Masa Tenisi Turnuvası Ödül Töreni ile Sona Erdi

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlamaları kapsamında Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ)’nde düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılı SBTÜ Masa Tenisi Turnuvası” ödül töreniyle sona erdi.

16-25 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında kadınlar ve erkekler olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen turnuvaya öğrenciler, akademik ve idari çalışanların da aralarında bulunduğu toplam 53 sporcu katıldı. Turnuva boyunca 58 maç oynandı.

Turnuvayla ilgili duygularını dile getiren sporcular, Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında düzenlenen bu turnuvada yer almaktan ve bu etkinliğe katılarak geleceğe bir anı bırakmaktan büyük onur ve gurur duyduklarını belirtti.

Turnuvaya Rektör Kul da katıldı

Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul ile Elektrik-Elektronik Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi Buyruk Talip Aslan’ın büyük bir çekişmeye sahne olduğu maç seyircilerden tam not aldı. Etkinliği değerlendiren Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul; “Üniversitemiz öğrencilerinin, akademik ve idari ekiplerdeki çalışanlarımızın sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bir araya gelerek aile ortamında kaynaşmalarını çok değerli buluyoruz. Bu yaklaşımla, 2019 yılı kapsamında çeşitli programlar planladık ve gerçekleştirdik. Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kutlamaları Toplam 53 sporcunun katıldığı Masa Tenisi Turnuvamız “Renkli maçlara da sahne oldu ve başarıyla tamamlandı. Turnuvanın organizasyonunda emeği geçenlere ve katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında planladığımız diğer etkinliklerimiz de hazırlanan takvim çerçevesinde devam edecektir.” dedi.

Turnuvada dereceye giren sporcuların ödül belgeleri ve madalyaları Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul tarafından takdim edildi.

Masa Tenisi Turnuvasında sıralamalar şu şekilde oluştu;

Erkekler Kategorisi; 1. Özgürcan Demirkaya, 2. Fuat Sungur, 3. Çetin Özdemir. Kadınlar Kategorisinde 1.lik Ayşenur Çayır, 2.lik Sude Yıldırım, 3.lük Zeynep Özmen – SİVAS

kinik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu