Haber

Bingöl’de 3.477 Binada Ağır Hasar Tespit Edildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün Bingöl’de yaptığı hasar tespit çalışmaları sonucunda 3 bin 47 adet ağır hasarlı bina tespit edildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Bingöl’ün 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle yıkım ve can kaybının ardından AFAD Başkanlığı tarafından “Genel Hayatı Etkileyen Afet Bölgesi” ilan edildiği belirtildi. Kahramanmaraş.

Bu kapsamda yapılan açıklamada, hasar tespit çalışmalarının 7269 Sayılı Kanun ve Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) doğrultusunda tamamlandığı, il genelinde 3 bin 477 binanın ağır hasarlı olduğunun belirlendiği, yapılan işlerin nihai hasar tespit listeleri 30 gün süreyle muhtarlıklar tarafından ilan edilecek.

Açıklamada, ilan sürecinde tespitlere ilişkin yapılacak itirazların değerlendirilerek hasar tespit listelerinin sağlamlaştırılacağı belirtildi.

“Kesinleşen hasar tespit listeleri AFAD İl Müdürlüğü’ne gönderilecek, hak sahipliği ve yeni bina yapım işlemleri AFAD İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek. Ağır hasarlı (yangın) yapıların elektrik, su ve doğalgaz bağlantıları yapılacak. , su baskını, ani çökme, infilak vb.) Hasarın kesilmesi için ilgili idarelere tebligat yapılacak, hasar tespit listeleri sağlamlaştırıldıktan sonra ağır hasarlı binaların yıkımı ve yıkımı için İl Özel İdaresine tebligat yapılacak. işlem yapılacaktır.

dikmenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu