Haber

ASKERİ HELİKOPTERLER DEPREM MAĞDURLARINA BIRAKILDI

Askeri helikopterler, KAHRAMANMARAŞ merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından en çok hasar gören Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerine bağlı kırsal mahallelerde depremzedelere yardım malzemesi ulaştırdı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü saat 04:17’de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından aynı gün saat 13:24’te 7,6 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi. Gaziantep’in merkez ile İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 10 ili etkileyen depremlerde yüzlerce bina yıkıldı, binlerce kişi enkaz altında kaldı. Depremin ardından 4. güne girerken arama kurtarma çalışmaları devam etti. Depremzedeler, soğuk havaya rağmen enkaz başında ateş yakarak umutlu bekleyişlerini sürdürürken, uygun haberin gelmesini bekliyor. AFAD bünyesinde depremzedeler için şehrin farklı noktalarında çadır kentler oluşturulurken, kırsal mahalle yollarında meydana gelen sarsıntının yol açtığı hasar nedeniyle havadan yardım yapılıyor.

İçme suyu, battaniye, gıda kolisi, çadır ve çocuk bezinden oluşan yardım malzemeleri askerler tarafından helikopterlere yüklenerek kırsal mahallelere götürülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu